Tryumf kadeckiej drużyny w strzeleckiej Lidze Szkolnej 2019 | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Tryumf kadeckiej drużyny w strzeleckiej Lidze Szkolnej 2019

4 grudnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Prowadzenie po każdej z trzech rund dało reprezentacji Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta pewne zwycięstwo w jesiennej strzeleckiej Lidze Szkolnej. Powody do radości są tym większe, że pokonała ona mocnych rywali z zawodnikami LOK w składzie, czyli drużyny Zespołu Szkół Technicznych i Placówek oraz I LO im. S. Goszczyńskiego.

Organizowana przez LOK i Urząd Miasta Nowego Targu strzelecka Liga Szkolna największą frekwencję odnotowywała w latach 2013 – 2014, kiedy rywalizowały w niej drużyny nawet siedmiu szkół z terenu całego powiatu. Tego roku strzeleckie zmagania rozpoczęły się w październiku, jak zwykle na nowotarskiej strzelnicy LOK. Dwie kolejne rundy rozgrywano już w listopadzie. Brały w nich udział drużyny sześcioosobowe, każda z trzema dziewczętami i trzema chłopcami w składzie. W każdej rundzie zawodnik oddawał 5 strzałów próbnych i 20 ocenianych, z karabinka sportowego kbks CM-2 Wostok, kaliber 5,6 mm, z pozycji „leżąc”, do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 50 metrów.

Drużyna „Venuleta” startowała w składzie: Anna Morawa, Kinga Rusnak, Justyna Kmin i Patryk Bąk z klasy III wojskowo-policyjnej oraz Marcin Jandura, Maksym Martinczak i Dariusz Krzeptowski z klasy II wojskowo-policyjno-pożarniczej. Ich udział w Lidze Szkolnej poprzedzony był czterema treningami, w których typowani do składu reprezentacji ćwiczyli pod okiem swojego instruktora, ppłka Wiesława Patlewicza. Te solidne treningi zaczęły się już we wrześniu.

O tym, jak wyrównany był poziom trzech startujących w Lidze Szkolnej ekip, świadczą relatywnie bardzo małe różnice w ilości uzyskanych punktów. Jeśli kadeci z PLO zdobyli ich w sumie 3106, to drużyna „metalki” 3012, a drużyna I LO – 2930. Dwa najlepsze indywidualne wyniki należą do zawodników z „metalki”, jednak na III pozycji, z 10-punktową tylko różnicą w stosunku do zwycięzcy, uplasowała się Ania Morawa z „Venuleta”, wchodząc do ścisłej czołówki Najlepszych Strzelców.

Na koniec zawodów za każdą rundę zostały wręczane medale i przypadły:

1). 25.10.2019r. w pierwszej rundzie dla:

 • Patryk Bąk – 183 pkt. I miejsce i złoty medal (chłopcy),
 • Anna Morawa – 188 pkt. I miejsce i złoty medal (dziewczęta),
 • Kmin Justyna – 182 pkt. II miejsce i srebrny medal (dziewczęta),
 • Kinga Rusnak – 180 pkt. III miejsce i brązowy medal (dziewczęta),

2). 18.11.2019 r. w drugiej rundzie dla:

 • Anna Morawa – 179 pkt. I miejsce i złoty medal (dziewczęta),
 • Patryk Bąk – 179 pkt. II miejsce i srebrny medal (chłopcy),
   
 • Kinga Rusnak – 177 pkt. II miejsce i srebrny medal (dziewczęta),

3). 26.11.2019 r. w trzeciej rundzie dla:

 • Patryk Bąk – 171 pkt. III miejsce i brązowy medal (chłopcy),
 • Kinga Rusnak – 177 pkt. II miejsce i srebrny medal (dziewczęta),

Tryumf w Lidze Szkolnej to dla kadetów duża satysfakcja, ale nie osiągnięta szczęśliwym trafem, lecz okupiona wysiłkiem włożonym w treningowy cykl szkoleniowy.

 

Tekst i fot.: Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży