Goszczyński z rewizytą w Niemczech | Wydarzenia | Wiadomości

Strona główna

Goszczyński z rewizytą w Niemczech

22 października 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 08.10-15.10 odbyła się druga część corocznej wymiany polsko-niemieckiej z Katolickim Gimnazjum św. Konrada z Ravensburga której celem jest poznanie zwyczajów, historii, kultury i życia codziennego w obu krajach.

Młodzież, która uczestniczyła w projekcie nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie, ale przede wszystkim doskonaliła znajomość dwóch języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.

Grupę niemiecką licealiści mieli okazję gościć w maju br. W trakcie rewizyty w Niemczech uczniowie odkrywali atrakcyjne pod względem turystycznych miasta takie jak: Ulm, Friedrichschafen, Konstancja, Bregencja i Ravensburg. Młodzież zwiedziła muzeum Zeppelina usytuowane w pięknym malowniczym miejscu. Wielką atrakcją okazał się być również park linowy w Immenstaad.

Dzięki wymianie uczniowie mogli poznać kulturę i historię Niemiec, a tydzień spędzony z Niemieckimi rodzinami pozwolił im bardzo dobrze poznać ich kulturę, obyczaje i sposób życia.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w szkole niemieckiej i poznać system edukacji tego kraju. Wymiana pozwoliła młodzieży odwiedzić miejsce gdzie mogli porozumiewać się jedynie w języku angielskim lub niemieckim dlatego też był to bardzo dobry trening umiejętności językowych uczniów. Po wymianie wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu.

Każdego roku wymianę wspiera finansowo Polsko–Niemiecka organizacja Współpracy Młodzieży.

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu