Impreza plenerowa "Ku Słońcu" | Wydarzenia | Wiadomości

Strona główna

Impreza plenerowa "Ku Słońcu"

28 października 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

17 października, już po raz czwarty w Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu  zrealizowane zostały działania wsparte ze środków Województwa Małopolskiego w ramach organizowanych przez Powiat Nowotarski „Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnościami na Podhalu”. W wydarzeniu brał udział Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec.

Integracyjna impreza plenerowa „Ku słońcu” zgromadziła osoby niepełnosprawne z powiatu nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie,  bramka celnościowa, ścianka wspinaczkowa, gry planszowe,  zajęcia taneczne i  plastyczne. Była też możliwość zrobienia sobie pamiątkowego butonu oraz zdjęcia  w fotobudce. Dla najmłodszych przygotowano „Strefę dla malucha”, w której pod czujnym okiem  pracowników ZPS-WO  przedszkolaki  zdobywały  nowe umiejętności i sprawności. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowano pyszny poczęstunek.

W całym przedsięwzięciu uczestniczyło 350 osób z niepełnosprawnościami. Dzięki takim działaniom osoby te uczą się empatii, tolerancji i zrozumienia. Impreza ta była znakomitą lekcją integracji, biorąc pod uwagę rożnego rodzaju dysfunkcje uczestników wynikające
z niepełnosprawności.

Tekst i zdjęcia: Marta Malec – SOSW nr 1 w Nowym Targu