Oddanie do użytku publicznego ulicy Szaflarskiej | Wydarzenia | Wiadomości

Strona główna

Oddanie do użytku publicznego ulicy Szaflarskiej

20 grudnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu odchodzi od kojarzącego się z poprzednim ustrojem zwyczaju przecinania wstęgi przy oficjalnym otwarciu inwestycji. Zamiast tego jest oficjalny odbiór końcowy. Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber i Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha  udali się na miejsce remontu w czwartek ul. Szaflarską, która jest już po przebudowie i potwierdzili, że inwestycja jest skończona.

Staroście i burmistrzowi towarzyszyli m.in. Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Wiceburmistrz Miasta Waldemar Wojtaszek, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Moskalik i Zastępca Dyrektora PZD Kazimierz Bielak. Nie było przecięcia wstęgi, ani oficjalnych przemówień, a zamiast tego spacer po nowej drodze i pamiątkowe zdjęcie.

Przebudowa dotyczyła odcinka ul. Szaflarskiej o długości 995 m., od al. Solidarności w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 47 w Nowym Targu. Główny zakres prac obejmował budowę chodników, poszerzenie jezdni do szerokości całkowitej 9,50 m z 3 pasami ruchu i wykonanie nowej nawierzchni oraz przebudowę zjazdów i skrzyżowań.

Generalnym wykonawcą robót było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. w Nowym Targu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 7 mln zł.

Tekst: podhale24.pl:

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/67174/Ulica_Szaflarska_oficjalnie_oddana_do_uzytku_Przeciecia_wstegi_nie_bylo_zdjecia.html
 

Zdjęcia: Michał Adamowski