Zaproszenie do udziału w II Konkursie Wiedzy Prawnej | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zaproszenie do udziału w II Konkursie Wiedzy Prawnej

Termin
21 listopada 2019 – 10 marca 2020
Zdjęcie 1

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2

im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu

ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych

z terenu powiatu nowotarskiego

i powiatu tatrzańskiego

do wzięcia udziału

w II Konkursie Wiedzy Prawnej

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, przeprowadzonym 18 lutego 2020 r. w szkołach, które zadeklarują udział, zostaną wyłonieni uczestnicy finału – po jednym z każdej szkoły podstawowej. Finał przeprowadzony zostanie 10 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, harmonogram oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl

Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Kluczowy akt prawny, z którego korzystać będą uczestnicy w finale Konkursu, stanowi Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Liczymy, że pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania państwa i aktywności obywatelskiej, pozwoli kształtować wśród młodzieży postawy szacunku do prawa i odpowiedzialności za podejmowane działania i życie społeczne.